sobota, 27 grudnia 2014

Wywiad z Twórcą - Ola

No co? Też musimy się czasem przespać... Ale już wstałyśmy i oto kolejny wywiad...

Killa: Na każdego przychodzi pora, żeby o sobie opowiedzieć… Naczekałaś się…
Ola: Tak jak mówisz każdy w swoim czasie Poza tym okres świąteczny nikomu nie pozostawia zbyt dużo wolnych chwil, wiec wyszło wręcz idealnie
Killa: Opowiesz nam o sobie i swojej pasji?
Ola: Witam, nazywam się Ola Nowacka. Należę do osób, które w wolnych chwilach muszą coś robić. Dlatego gdy nie czytam książek… szydełkuję, rysuję i tworze papierowe prace, które przynoszą mi wiele radości.
Killa: Oj chyba to poprzednie pytanie niewłaściwie zadałam… powinno być pasjach…
Ola: (Śmiech) Od zawsze uwielbiałam manualne prace, przy nich się odprężam.
Killa: A jak się zainteresowałaś scrapbookingiem?
Ola: Pewnego razu postanowiłam samodzielnie wykonać kartkę na wesele dla znajomych. Byli nią zachwyceni. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jest coś takiego jak scrapbooking. Jednak moja ciekawość ku nowym „rozwiązaniom” kartkowym wzięła górę i wtedy zatraciłam się w świecie kolorowego papieru 30x30cm. Świat scrapowy stał się moją odskocznią od szarej codzienności.
Killa: Jaki jest Twój ulubiony styl i forma pracy?
Ola: Warstwy – to moje drugie JA! Moim konikiem stały się eleganckie, przestrzenne formy okolicznościowe, w postaci ulubionych kartek, pudełek, czy albumów. To jest to, w czym czuję się najlepiej. Uwielbiam gdy na moich pracach wiele się dzieje, gdy kwiaty wręcz wylewają się z kartek, a praca wygląda jak żywa. Zawsze staram się, aby moje prace były schludne, eleganckie, posiadające to coś, ode mnie dla innych.
Killa: Dlaczego postanowiłaś wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Ola: Akcje WOŚP wspierają nie tylko osoby potrzebujące w danym momencie, ale również dają nam sprzęt i możliwości na lepszą opiekę medyczną dla przyszłych pokoleń. Co za tym idzie, pomagają wszystkich ludziom! Od zawsze wspierałam WOŚP finansowo, w tym roku postanowiłam również oddać część siebie w postaci własnoręcznie wykonanego notesu. Cieszę się ogromnie, że pieniądze uzyskane z jego sprzedaży wspomogą innych. Mam również nadzieję, że sam notes wywoła uśmiech na twarzy nowego właściciela
Killa: Bardzo świadomie działasz w takim razie…
Ola: Nie zawsze wiem w którą stronę mnie poniesie, ale jeśli chodzi o pomoc drugiemu człowiekowi, to od razu wiem jaką decyzję podjąć.
Killa: Zdadzisz nam, skąd wzięłaś inspirację do WOŚPowego notesu?
Ola: Wspominając wyżej, w swoich pracach pozostawiam cząstkę siebie. Odkąd dowiedziałam się o akcji chodziła za mną forma iście mediowa. Coś innego, niepowtarzalnego. Dlatego mój notes wykonałam najlepiej jak potrafiłam za pomocą szpatułki i pędzla. Przelałam na papier swoją miłość, szacunek oraz wiarę w ludzi i lepsze jutro.
Killa: Dziękuję ci za wspaniały wywiad
Ola: Ja również dziękuję


Spójrzcie jeszcze na cudny notes, jaki wykonała Ola, klikając na zdjęcie zostaniecie przeniesieni do jej bloga, gdzie możecie się zapoznać z innymi jej pracami.

1 komentarz:

Weryfikacja obrazkowa pozwoli nam się upewnić, że jesteś żywym człowiekiem, a nie maszynką :) prosimy nie denerwuj się.
SCRAPU-SCRAP DLA WOŚP